Ako na lacné cestovanie po svete?

MrOferto
Kto by nechcel cestovať naozaj za málo peňazí? Každý človek je jedinečný a každý vyhľadáva niečo iné a má špecifické požiadavky. Niekto má rád 5* hotel all inclusive a niekomu stačí iba hostel. Niekto má rád priame lety bez zbytočných prestupov a iným prestupy vyhovujú, pretože môžu objavovať o to viac destinácií. Ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí.
Ako na lacné cestovanie po svete?

Ako nájsť lacné letenky?

Flexibilita vám pri cestovaní ušetrí stovky eur. Letenky sú základ cestovania (ak teda neplánujete ísť autom či autobusom). Tie najlacnejšie dostanete vtedy, keď máte flexibilné dátumy. Vtedy viete vychytať letenky naozaj iba za pár eur. Dnes už existuje mnoho stránok, ktoré vám vyhľadajú letenky a viete si ich zoradiť od najlacnejších. TIP pre vás: Vďaka cashbackovým portálom viete ušetriť aj na letenke. Mnohé obľúbené letecké spoločnosti sú napríklad na portáli Tipli.sk a z každého nákupu dostanete časť peňazí späť. To platí aj o letenkách.

Sledujte akčné ponuky leteniek. Ak máte svoju vysnívanú krajinu, ktorú chcete navštíviť, ale je vám jedno aký dátum poletíte, pravidelne kontrolujte portály, ktoré fungujú ako porovnávače lacných leteniek.

Buďte otvorení novým možnostiam. Ak je vám jedno kde aj kedy poletíte, sledujte portály, ktoré hľadajú lacné letenky do celého sveta za vás.

Ako ušetriť na ubytovaní?

Ubytovanie patrí medzi jednu z najväčších položiek počas vašich ciest. Nie je to však nič, čo sa nedá zmanažovať rozumne. Na každom mieste viete nájsť hotel, ktorý má aktuálne akciu. A ak nemá, môžete použijete kupón. Základom je používať zľavové kupóny, hľadať hotely, kde majú akciu, prípadne sa poobzerať po ubytovaní v lacnejších častiach mesta. Treba však výlet brať ako celok. Niekedy môže byť ubytovanie v centre výhodnejšie. Napríklad na miestach, kde je drahá miestna doprava.

Ako dobrá alternatíva lacnejšieho ubytovania može byť Airbnb. Na Airbnb ponúkajú ubytovanie toho najrôznejšieho typu súkromné osoby. Airbnb vám môže priblížiť tamojšiu kultúru či ukázať iný pohľad na obyvateľov vašej výletnej destinácie. Príjemným faktorom môžu byť aj vaši hostitelia, ktorí sú často veľmi milí a nápomocní. Nie je to teda len o výhodnej cene, ale aj o nadobúdaní nových vzťahov a prežívaní nových zážitkov.

Ako ušetriť na samotnom cestovaní?

Z letiska si nikdy neberte taxík. Po kúpení leteniek si vygooglite, aké aplikácie sú dostupné v krajine, kam idete a ideálne využite aj pozývacie kupóny, aby ste ušetrili ešte viac. Veľa shuttle busov a vlakov z letiska totiž funguje na princípe “čím skôr kúpite, tým lacnejšie”. Zaberie vám to pár minút a ušetrí peniaze.

Choďte všade pešo. Samozrejme máme na mysli, všade, kde sa to dá. Ušetríte na doprave a uvidíte väčšiu časť miesta, v ktorom ste.

Zbaľte sa rozumne. Brať si veľkú batožinu odporúčame len v krajnom prípade. Aj keď je v cene letenky. Stráca sa, je ťažká a treba ju nosiť. Okrem toho je vždy potrebný jej check-in, čo zaberie hodiny času. A navyše, pri lowcost cestovaní máte v cene iba príručnú batožinu.

Zakúpte si miestu SIM kartu. Ak plánujete v niektorej krajine zostať dlhšie, určite si na telefonovanie a vybavovanie záležitostí zabezpečte SIM kartu od miestneho operátora.

Nezabudnite na študentský preukaz. Ak máte ISIC (Medzinárodný študentský preukaz) určite si ho nezabudnite doma. Na mnohých pamiatkách získate zľavu na vstup alebo si môžete lacnejšie rezervovať niektoré letenky.

Zjednávajte. Ako turista si to môžete dovoliť. Naučte sa zjednávať a dohadovať sa na cene.

Nemusíte míňať hromadu peňazí, aby ste navštívili krásne miesta a spoznali svet, ide to aj bez cestovnej kancelárie. Už viete, ktorá bude vaša najbližšia destinácia?

„Cestovanie nie je nikdy otázkou peňazí, ale odvahy“

Paulo Coelho

« Ako postupovať pri nákupe cez internet? Ako sa obliecť rýchlo a štýlovo kamkoľvek »