Ako sa obliecť rýchlo a štýlovo kamkoľvek

MrOferto
Iste ste už zažili podobnú situáciu. Pristihnete sa pri tom, ako vám na voľbu vhodného outfitu na zostáva len posledných 10 minút. Začína panika a stres z nedostatku času. Ako tento problém vyriešiť raz a navždy? Prinášame vám overené a vždy aktuálne outfitové tipy, ktoré jednoznačne ocení nejedna žena. A nie len v prípade, keď máte málo času.
Ako sa obliecť rýchlo a štýlovo kamkoľvek

Basic kúsky sú základom. To sú tie kúsky, ktoré tvoria základ vášho šatníka. Medzi basik kúsky patria napríklad obyčajné tričká, čierne roláky, džínsy a podobne. Obzvlášť to platí v situáciách, kedy neviete čo rýchlo na seba. Rýchlo teda dajte na seba biele tričko, slim džínsy a obyčajné tenisky. Práve tieto kúsky prídu v časovom zhone najviac vhod. Navyše ide o kúsky, ktoré sa môže bez problémov kombinovať medzi sebou a hodia sa na každodenné príležitosti. Ak chcete viac elegantnejší outfit, môžete siahnuť po čiernych slim džínsach, ktoré doplníte oversized košelou, či sakom a ako obuv môžete zvoliť lodičky. Týmto outfitom taktiež nič nepokazíte a budete pôsobiť štýlovo.

Celočierny outfit. Čiernou nikdy nič nepokazíte. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je čierna farba taká obľúbená pri všetkých štýloch. Či už zvolíte elegantnejší outfit alebo jednoduchý voľnočasový, vždy budete trendy. Môžete potom doplniť outfit výraznejšou kabelkou alebo šperkami. Ale pozor, aby ste to neprekombinovali.

Spojenie šiat a tenisiek. Tenisky už dávno nie sú iba športovou záležitosťou. Vôbec nemusíte byť profesionálnou stylistkou na to, aby ste zistili, že práve táto kombinácia dokáže hravo nahradiť drvivú väčšinu šatníka. Spája v sebe dva hlavné atribúty – ženskosť a pohodlie. Je to outfit ako stvorený na jar či leto. Šaty sú oblečené do pár sekúnd a k nim stačí rýchlo obuť tenisky. Na prehodenie je ideálna rifľová alebo kožená bunda, kabelka cez plece a pohodlný outfit je ako stvorený na bežný deň. Nech už teda siahneš po dlhých, midi alebo krátkych šatách, ide o jeden z najrýchlejších outfitov, aké môžeš vymyslieť.

Podpätky a nohavice. Spojenie nohavíc a vysokých opätkov sa často opomína, pritom ide o jeden z najjednoduchších spôsobov, ako vniesť dotyk elegancie aj do obyčajného, každodenného looku. Už dávno totiž neplatí, že opätky sa nosia len k sukniam a šatám, či elegantným kompletom. Ak vymeníte tenisky za opätky – z výsledného efektu budete zaručene prekvapení. Lodičky vám dokonca opticky predĺžia nohy.

Džínsovina nikdy nesklame. Keď sa v módnom priemysle spomenie nesmrteľný materiál, každému sa vybaví džínsovina. Denim zastáva už roky pozíciu najuniverzálnejšieho materiálu. Preto kedykoľvek, keď si nebudete vedieť dať rady s výberom outfitu, siahnite práve po denime. Samozrejme nezabudnite na to, že slovo denim sa nespája len s nohavicami, teda s rifľami. O názov denim sa čoraz častejšie hlásia džínsové bundy, košele či topy a šaty. V kombinácii s čiernou, bielou, hnedou, béžovou, bledozelenou, či modrou. A mnohými inými farbami je modrá nenahraditeľná.

Pastelové farby. Sú hravé, nežné a ženské, a preto majú v každom dámskom šatníku svoje pevné miesto. Staré známe „v jednoduchosti je krása“ platí aj v prípade v kombinovania pastelových farieb. Ak patríte medzi začiatočníkov, odporúčame držať sa minimalizmu a neutrálnych tónov. Na začiatok zvoľte jeden, maximálne dva pastelové kúsky, ktoré oživia jednoduchší outfit. Módne doplnky hrajú v prípade pastelových farieb dôležitú úlohu. Kabelky či šperky v týchto odtieňoch sú decentné, elegantné a veľmi ženské. Dokážu totiž každý outfit osviežiť.

Jedna z najznámejších ženských viet je, že si nemajú čo obliecť. Niekedy sa to stáva dokonca aj mužom – majú plnú skriňu oblečenia, ale nedokážu si z neho vybrať a nič im nie je v danú chvíľu dostatočne dobré. Preto veríme, že sme vás týmto článkom inšpirovali na každodenné štýlové outfity z kúskov, ktoré máte poväčšine doma.

« Ako na lacné cestovanie po svete? Zdravé a chutné recepty pre každého »