Ako si vybrať osviežovač online?

MrOferto
Nejedna štúdia preukázala to, že vône ovplyvňujú našu náladu a dokážu v nás vyvolať spomienky. Výber správneho osviežovača vzduchu by sme teda rozhodne nemali podceniť. Radi používame parfémy, voňavé sprchovacie gély, telové mlieka a vyberáme si ich podľa toho, akú vôňu majú. Dokonca aj interiér bytu si často spríjemňujeme a dopĺňame voňavými sviečkami či osviežovačmi vzduchu. Obľúbené a príjemné vône nás uvoľňujú, vyvolávajú v nás dobrý pocit a evokujú pocit čistoty a poriadku.
Ako si vybrať osviežovač online?

Určite väčšina z nás pozná pocit, kedy si chceme vybrať osviežovač online, ale bojíme sa. Nepoznáme danú značku ani vôňu. Nevieme, či sa nám vôňa bude páčiť. Každý z nás má rád pocit, keď jeho auto či byt voňali sviežo, a preto sú osviežovače vzduchu také populárne. Ich výhodou sú nízke náklady a sú jednoduché na použitie. Je však dôležité zvoliť si tú správnu vôňu osviežovača vzduchu. Každý má rád iný typ vôní a každá vôňa je jedinečná. Vzhľadom na širokú škálu vôní je dôležité myslieť na to, kto bude osviežovače vzduchu používať a do akej veľkej miestnosti danú vôňu chceme.

Delenie osviežovačov

Vo všeobecnosti rozdeľujeme osviežovače na tie, ktoré sú založené na olejovej báze, potom na sprejové, elektrické alebo odparovacie.

Olejové osviežovače postupne uvoľňujú vôňu. Tento typ osviežovača môžete používať na sociálnych zariadeniach, keďže jeho veľkou výhodou je práve postupné uvoľňovanie vône.

Elegantné difuzéry skrášlia každú miestnosť. Medzi všeobecne obľúbené elegantnejšie olejové osviežovače vzduchu patria tzv. difuzéry. Fľaštičku s olejom jednoducho umiestnite v priestore. Tyčinky z ratanu nasiaknu olej a postupne ho vypúšťajú do miestnosti. Odporúča sa tyčinky pravidelne otáčať, aby sa obnovila intenzita vône.

Najobľúbenejšie osviežovače sú vo forme spreja. Sú najmenej náročné, ale zároveň najrozšírenejšie osviežovače dostupné na trhu. Určite ich neumiestňujte do veľkých priestorov, stávajú sa neefektívne, a preto nimi zbytočne plytváte. Nájdete ich v rôznych vôňach a veľkostiach, v rozličných cenových reláciách. Je to jednoduché jednorazové riešenie. Pri kúpe takýchto osviežovačov si dávajte pozor na to, či osviežovač len vôňu prekrýva alebo ju aj eliminuje. Problém lacnejších produktov je ten, že vôňu iba dočasne prekryjú, a tak ich po určitej dobe musíte použiť znova, čím sa zbytočne zvyšuje ich spotreba.

Vyberte si z rôznych druhov elektrických osviežovačov. Tento cenovo náročnejší variant osviežovača so sebou prináša veľa výhod. Poznáme klasické „zásuvkové“ osviežovače, ktoré sa odporúčajú tiež do menších kancelárií, prípadne domácností. Majú nastaviteľnú intenzitu vône a zanechávajú priestory príjemne „prevoňané“ a svieže. Ich nevýhodou je to, že nemajú práve najväčšiu kapacitu, a preto sa odporúčajú používať v menších priestoroch. Nástenné elektrické osviežovače sú vhodné do väčších priestorov. Sú elegantné, takže nepôsobia rušivo, viete na nich nastaviť interval dávkovania od 1 do 99 minút. Tým, že je proces automatizovaný, nemusíte sa obávať nadmerného používania.

Ako si vybrať osviežovač online? Musíme sa zamyslieť nad otázkou, či má ísť skôr o intenzívnu alebo sviežu arómu.

Niekto uprednostňuje exotické a silné vône, zatiaľ čo iný neutrálnejšie a prírodnejšie vône. Celkovo však majú ľudia tendenciu vyberať si neutrálnejšie a prírodnejšie vône.

Výber populárnych vôní znamená, že si môžeme byť istí, že sa budú páčiť drvivej väčšine ľudí.

Medzi obľúbené vône, po ktorých väčšina ľudí siaha je napríklad vanilka či čerstvo opraná bielizeň. Tí, ktorí majú radi sladké vône by mohli siahnuť po ovocných vôňach. Ak chceme siahnuť po niečom viac osviežujúcom, môže to byť napríklad citrusová vôňa.

Majte na pamäti, že drevité a korenisté arómy paria k výraznejším. Citrusové vône zabezpečujú sviežosť, je to neutrálna voľba, ktorou nikdy nič nepokazíte.

Pri menších priestoroch určite voľte jemnejšie, tlmené vône, ako napríklad levanduľu, bavlník, vôňu kvetov. Tieto arómy nie sú dráždivé a v malom priestore budú pôsobiť príjemne a upokojujúco.

Vo väčších priestoroch môžete vyberať výraznejšie a silnejšie vône, keďže sa vedia ľahšie rozplynúť po miestnosti.

Príliš intenzívne osviežovače môžu spôsobiť bolesť hlavy, alebo môžu dokonca otupiť aj naše zmysly či reflexy, preto buďte pri výbere vône opatrný.

« Top 5 ingrediencií pre krásnu pleť Ako postupovať pri nákupe cez internet? »