Top 5 ingrediencií pre krásnu pleť

MrOferto
Každá žena nepochybne túži po krásnej a zdravej pleti. Žial, nie všetkým takú príroda dopriala, a preto siahajú po prípravkoch, ktoré im k nej môžu dopomôcť. Nákup kozmetiky býva zvyčajne radosť, no v tomto prípade aj starosť, pretože nájst účinné produkty nie je jednoduché. Pleť trpí naozaj rôznymi problémami, niektorá bojuje s vyrážkami, upchatými pórmi a pigmentovými škvrnami, iná s mastením alebo naopak s neodstatkom hydratácie. Cesta za zdravou pleťou je skrátka zvyčajne komplikovaná a frustrujúca. Ako sa teda priblížiť k vysnívanej pokožke? Okrem správnej stravy a pitného režimu je dôležité zaobstarať si  vhodné produkty na starostlivosť. Ako zistiť, ktoré to sú?
Top 5 ingrediencií pre krásnu pleť

V obchodoch nájdete nespočetné množstvo výrobkov sľubujúcich riešenie nedostatkov pleti, takže výber jedného sa môže zdať nemožný. Základom je vždy sledovať aktívne zložky produktov, pretože tie zabezpečujú ich funkčnosť. Aby sme vám uľahčili výber, zostavili sme pre vás zoznam top 5 ingrediencií, o ktorých je dokázané, že fungujú a pomôžu vám na ceste za krásnou pleťou. Pri každej uvádzame aj typ pleti, pre ktorý je vhodná.

Kyselina Salicylová

Kyselina salicylová alebo BHA si zaslúži zvláštnu pozornosť. Podľa dermatológov je pravdepodobne tou najsilnejšou zložkou na nedokonalosti. Produkt na akné, ktorý ju neobsahuje, akoby ani neexistoval. Poradí si s existujúcimi vyrážkami a zabraňuje tvorbe ďalších.

Typ pleti: Kyselina Salicylová pomôže najmä ľuďom s problematickou pleťou.

Niacinamid

Niacinamid je jednou z hlavných foriem vitamínu B3, ktorá sa v kozmetickom priemysle teší obrovskej popularite. Niet sa čomu čudovať, táto ingrediencia je jednou z najmultifunkčnejších na trhu. Dokáže si poradiť s prvými vráskami, akné, so stiahnutím pórov a pigmentáciou. Niacinamid navyše nie je len bojovníkom, ale aj ochrancom, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi. Ak chcete vylepšiť vašu večernú rutinu, rozhodne ho vyskúšajte.

Typ pleti: Táto ingrediencia je vhodná pre problematickú pleť s upchatými pórmi.

Vitamín C

Trápia vás hyperpigmentácie zo slnka alebo z vyrážok? Vitamín C je pre vás tou správnou zložkou. Okrem toho, že pleť rozjasní a zjednotí, dokáže ju aj chrániť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Pomáha tiež v boji proti vráskami. Pri používaní produktov s vitamínom C dbajte na správne skladovanie, pretože veľmi ľahko oxiduje v dôsledku čoho stráca svoj pozitívny účinok. Spotrebujte ich teda, čo najskôr.

Typ pleti: Vitamín C ocení normálna aj mdlá pleť so sklonom k tvorbe vrások alebo pigmentových škvŕn.

Kyselina hyalurónová

Najlepšou pomocníčkou pri boji so suchou pleťou je určite všetkým známa Kyselina hyalurónová. Pleť nielen hydratuje, ale taktiež zabraňuje jej opätovnému vysušovaniu. V obchodoch nájdete veľké množstvo krémov a sér obsahujúcich túto ingredienciu, takže neváhajte a zraďte niektorý z týchto produktov do svojej rutiny.

Typ pleti: Kyselina hyalurónová je vhodná najmä pre suchú pleť, ale ocenia ju prakticky všetky typy pleti od normálnej až po problematickú.

Retinol

Na trhu pravedpodobne nenájdete účinnejšiu ingredienciu proti vráskam ako retinol. Ide o silnú formu vitamínu A, ktorá napomáha regenerácii pokožy a tým vyhladzuje jemné vrásky, lieči akné a redukuje pigmentové škvrny. Ak sa chcete každé ráno zobúdzať so žiarivou pleťou plnou života, určite siahnite po produktoch obsahujúcich túto zložku. Odporúča sa používať ich večer pred spaním, pretože silne reagujú na slnko. Počas dňa preto nezanedbávajte používanie krémov s ochranným faktorom.

Typ pleti: Retinol je vhodný najmä pre zrelú pleť a pre pleť s hyperpigmentáciami.

AHA kyseliny

Ďalšími skvelými ingredienciami, ktoré robia s pleťou malé zázraky, sú AHA kyseliny. Hlavnými predstaviteľkami sú Kyselina glykolová a Kyselina mliečna. Aké sú ich účinky? Zvyšujú tvorbu kolagénu, takže sú dobrou prevenciou proti tvorbe vrások a zároveň redukujú už vytvorené jemné linky. AHA kyseliny riešia aj problémy s akné, znižujú výskyt pigmentových škvŕn a hydratujú pokožku.

Typ pleti: AHA kyseliny sú vhodné pre suchú, citlivú aj problematickú pleť.

« Tipy ako poraziť nespavosť Ako si vybrať osviežovač online? »